Grāmatas

Augstu vērtējam radošumu un tā juridisko aizsardzību. Mums ir savs viedoklis par to, kas jāņem vērā lai uzrakstītu grāmatu (saite – šeit).

ARKA Group SIA iesaistās projektos, kuri saistīti ar grāmatu rakstīšanu un izdošanu. Juridiski korekti palīdzam noformēt autortiesību aspektus un autoratlīdzību jautājumus starp iesaistītajām pusēm.

Oriģinālu autora darbu aizsargā intelektuālā īpašuma tiesības jeb autortiesības, kuru aizsardzības regulējums 2023. gadā piedzīvojis būtiskas izmaiņas. Latvijas Autortiesību likumā iestrādātas prasības no divām 2019. gada 17. aprīļa Eiropas Savienības direktīvām:

 • direktīva Nr. 2019/790 par autortiesībām un blakustiesībām digitālajā vienotajā tirgū, un
 • direktīva Nr. 2019/789, par autortiesību un blakustiesību īstenošanu, attiecībā uz raidorganizāciju tiešsaistes pārraidēm, televīzijas un radio programmu retranslācijām.

ARKA Group SIA pieredze grāmatu izdošanā

Starp dzīvi un basketbolu.

Autobiogrāfija. Armands Šķēle ir viens no tiem sportistiem, kuru nevar aizmirst. Sava spēles stila un harismātiskās personības dēļ ieguvis plašu fanu bāzi, viņam bijusi aizraujoša dzīve, turklāt dažādās izpausmēs.

Būdams cilvēks-piedzīvojumu magnēts, Armands var pastāstīt ne vien par tradicionālām tēmām kā sevis apliecināšanu profesijā un tiekšanos pēc sapņiem, bet arī intrigām ar basketbola mafiju, domstarpības ar varas iestādēm un noziedzniekiem, nestandarta situācijām attiecību jautājumos, kā arī dalīties ar atklāsmēm pēc cīnīšanās par izdzīvošanu (tiešā un pārnestā nozīmē). Grāmatā dominē patiesa un skanīga valoda, nevis sausi, gausi un politkorekti vēstījumi. Turklāt, ja viena lieta šajā neprognozējamajā stāstā ir skaidra, tā ir – nevienam citam TĀDU stāstu kā Armandam Šķēlem vēl nav bijis.

🏅 2020. un 2021. gada pieprasītākā grāmata par sportu latviešu valodā. To sarakstījis un mārketējis autors Artūrs Raudziņš, kuru caur mums vari piesaistīt savam literārajam projektam.

🎙️ Audiointervija LR1 ēterā ar Artūru par grāmatas izdošanas procesu (Spotify saite)

Izlasi. Padarītie darbi runā skaļāk par dārgu reklāmu. Artūra izcilās valodas dotības un biznesa domāšana ir jūsu acu priekšā.

Basketball Blueprint

Pašattīstības grāmata, ko sarakstījis Artūrs Raudziņš.

Materiāls, kas primāri domāts basketbolistiem, bet ar paplašinātu auditoriju, jo piedāvātās metodes, lai izkoptu fokusu, līderismu un uzņēmību noderēs ikvienam ambiciozam cilvēkam.

Šī ir progresa grāmata jauniešiem. Blueprint projekta izstrādē iesaistījām Tokijas Olimpisko čempionu treneri, sasniedzot uzreiz divus lielus mērķus: (i) Latvijas jauniešu iedrošināšana sākt lasīt angļu valodā, un (ii) parādīt pasaulei, kā Latvijā dzimst olimpiskie čempioni.

Grāmata izplatīta vairākās Eiropas valstīs.

Ieskatu grāmatas radošajā garā var rast šeit: https://www.youtube.com/watch?v=LWNovHMMIHQ

Kopā ar mūsu sadarbības partneri piedāvājam apmācību un praktiskās gatavības kursu grāmatas rakstīšanai: vairāk info šeit!

Nekad nesaki, ka tu kaut ko nevari. Saki, ka tu pagaidām nevari

Antonija Apele, leģendārā latviešu pedagoģe

Publikācijas par grāmatu izdošanu

Iesakām izlasīt

Redzesloku paplašinošas grāmatas

Žanriski šī ir pasaka bērniem, bet īstenībā domāta pieaugušajiem ar vienu no galvenajiem ziņojumiem skatīties ar sirdi, nevis acīm. Ne bez iemesla pārdotākā grāmata pasaules vēsturē.

Mazais princis

Kevins Īstmens apkopojis tradīcijas, kuras kolektīvus ved līdz uzvarām, sniedzot arī piemērius no praktisās dzīves. Un Īstmens zina, ko runā, būdams atzīts profesionālis Ziemeļamerikas treneru aprindās.

Why The Best Are The Best

Kurss: kā uzrakstīt grāmatu

Grāmatu var uzrakstīt viegli, radot lielisku literatūru. Taču grāmatas rakstīšana var pārvērsties arī par murgu ar iztērētu laiku un neeksistējošu rezultātu. Kurss veidots, lai Tu strādātu racionāli. Tas izdarāms, ja darbu iepriekš izplānosi veikt ar vislabākajiem paņēmieniem visīsākajā laikā. 

Kurss norisinās individuāli, kurā topošajiem grāmatas izdevējiem tiek pasniegtas vajadzīgās zināšanas, knifi un paņēmieni efektīvam rakstīšanas un izdošanas procesiem, lai tiktu izdota pieprasīta, augstas kvalitātes grāmata.

Ko iegūsi?

 • Iemācīsies grāmatu rakstīt ar piemērotiem paņēmieniem 
 • Uzzināsi, kā samazināt laika un enerģijas patēriņu grāmatas rakstīšanā, jo zināsi, kā to var darīt racionālāk
 • Prasmes un pamatus spēcīga, aizraujoša un enerģizējoša stāsta izveidē
 • Iemācīsies apiet tipiskās kļūdas

Kursa tēmas:

 • Kā organizēt tehniskos procesus – grāmatas maketēšanu un drukāšanu
 • Kā pārdot grāmatu? Mārketinga idejas

Kursa norise

1. nodarbība: 45 minūšu lekcija (klātienē Rīgā vai Zoom formātā)

Stāsta plānošana: kā apkopot rakstāmo informāciju un organizēt to?

Akcentu izvēle: kā izvēlēties stāsta kulmināciju? Kā izvēlēties akcentus, kas būs saistoši lasītājiem?

Aizraujošs teksts: Kā būvēt aizraujošu tekstu? Tehnikas

2. nodarbība: 45 minūšu lekcija (klātienē Rīgā vai Zoom formātā)

Tekstu pilnveidei: Kā radīt baudāmu valodu? Kā veikt teksta pieslīpēšanas darbus? Kā rediģēt tekstu?

Grāmatas noformēšana: gaumīga dizaina formula; fontu un fotogrāfiju psiholoģija

Grāmatas mārketings: kā pārdot grāmatu?

3. nodarbība: praktisks uzdevums

Uzrakstīt fragmentu par tēmu “Kāpēc mana grāmata būs hits” vienas A4 lapas garumā, izmantojot sniegtās vadlīnijas

Atsauksmes ar ieteikumiem

Apmācību ilgums: 

3 nedēļas ar katru nodarbību pēc izvēlēta laika reizi nedēļā. 

Advancētā kursa maksa:

480EUR (spēkā uz 01.09.2023)

Pieteikšanās

Rakstot uz arka@arkagroup.lv.

Kursi, kuri palīdzēs grāmatas rakstīšanā

1. Mentālie treniņi 

Patīkama atslābinājuma sajūta savienojumā ar augstu pārliecību pār saviem spēkiem? Jā, šāda stāvokļa sasniegšana ir iespējama. Divu lekciju garumā esam apkopojuši zināšanas par mentālo spēju attīstīšanu, lai veicinātu Tavu labsajūtu un dzīves kvalitāti. Mūsu mērķis ir saskalot Tavas smadzenes…tā, ka vairs neapšaubīsi sevi, bet uzdrīkstēsies diktēt savus notikumus. Īpaši izmantojam praksi no profesionālā sporta, kas adaptējama un izmantojama jebkurai dzīves situācijai. Tēmas: Pārliecība – Spiediens – Prāta noskaņošana – Likšana zemapziņai strādāt savā labā – Piemēri no profesionālā basketbola ar pamācību, kā tos adaptēt savām vajadzībām. Relaksēšanās – Fokuss – Iztēle – Iekšējais dialogs – Piemēri no profesionālā basketbola ar skaidrojumu, kā to pielietot savā dzīvē. 

Pēc lekcijām iespēja turpināt darbu ar mums vai rīkoties paša(-s) spēkiem!

2. Pārliecība, magnētisms, relaksēšanās 

Pieņemt lēmumus ar pārliecību un relaksēti ieturēties pie izvēlētā kursa – ierasts, ka cilvēkiem ar šādu īpašību savienojumu parasti jebkas padodas apbrīnojami veiksmīgi. Tiek atrisināti trakākie rēbusi biznesā, izdodas ātri apgūt jaunas prasmes, kļūt par ballīšu dvēselēm. Un šie cilvēki to paveic, kaut arī nekur nav speciāli skolojušies, lai izkoptu savu uzvedību. Šie labākie bieži vien panākumus gūst neapzināti – vienkārši izdodas un viss. 

Jā, tā var nodzīvot skaistu mūžu, taču reizēm dabas apdāvinātajiem uzrodas negaidīti pārbaudījumi, un viņi salūzt. Tā kā iepriekš dzīves spēles čempionu rīcība bijusi neapzināta – tēraudstipra ticība saviem spēkiem, spēja kombinēt koncentrēšanos ar atslābinātu prātu, pietiek ar pāris neapdomīgiem lēmumiem, lai izjauktu veiksmes formulu. Ja tas atgadās, šie labākie ir šokā un apjukumā, jo veiksmes formula patiesībā neeksistēja, bet gan tika veidota uz dullo – nu vairs nav ne jausmas, ko darīt. 

3. Viltvārža sindroma uzveikšana, atvadas no šaubām

Tie, kam spēja būt pārliecinātiem un piepildīt savas vēlmes ar patīkamu atslābinājumu nav bijusi tik dabīga. Katrs lēmums raisījis šaubas, kaut arī šo cilvēku spējas neliecina, ka viņi savu ieceri nevarētu īstenot. Bieži vien šādu cilvēku panākumus bremzējis viens netaustāms elements – tas, kas darās prātā. Ir gan viena forša ziņa. Šādiem cilvēkiem patiesībā ir iespējas paveikt vairāk, nekā naturāli talantīgajiem, par kuriem rakstīts iepriekšējā rindkopā, bet, izpildot vienu nosacījumu: sasniedzot apzinātu stāvokli un izprotot dzīves kopsakarības. Tas nozīmē patiesi izprast, kā darbojas prāts un kādas mentālās prasmes der attīstīt. Kad tas ir paveikts, tie, kam pārliecība par saviem spēkiem iepriekš lēkājusi augšā-lejā, iegūst spēju apzināti virzīt savas dzīves kuģi uz iecerēto galamērķi, nevis ļauties ārējām ietekmēm un maldīties pa okeānu. Tā ir ārkārtīgi spēcīga pozīcija. Lai to varētu sasniegt, ir izveidots šis divu lekciju cikls: ar mērķi pasniegt informāciju un pastāstīt par rīkiem, ar kuriem iespējams efektīvi attīstīt pārliecību pār saviem spēkiem, kā arī vienlaikus savus ikdienas darbus veikt relaksēt, ar baudu un neizdegot. 

PRAKTISKĀ PIELIETOJAMAĪBA 

Lekcijās apskatītie izaugsmes rīki balstīti uz teorētisko, gan praktisko pusi, īpašu akcentu veltot zināšanām no profesionālā basketbola, jo tajā gan pārliecība, gan relaksēšanās tiek pārbaudīta paaugstināta spiediena apstākļos. Lekcijās aplūkotie piemēri būs iedvesmojoši, reizēm arī humoristiski, bet pats svarīgākais, ka tie ir īsti. Un, ļoti iespējams, tas, par ko runāsim, palīdzēs Tev pacelt savas mentālās spējas augstākā līmenī. Pēc kursa būs patīkams nogurums: daudz informācijas, bet arī motivācija īstenot sirds dziļākās vēlmes. Lekcija #1: Pārliecība Spiediens, Prāta noskaņošana, Likšana zemapziņai strādāt savā labā, Piemēri no profesionālā basketbola ar pamācību, kā tos adaptēt savām vajadzībām. Lekcija #2: Relaksēšanās Fokuss, Iztēle, Iekšējais dialogs, Piemēri no profesionālā basketbola ar skaidrojumu, kā to pielietot savā dzīvē. 

KAM NODERĒS? 

 • Ja ceļā uz saviem mērķiem – kā personīgajā, tā profesionālajā karjerā – ir bijusi vēlme padoties, bet patiesībā gribas tos sasniegt
 • Ja atbildīgās dzīves situācijās reizēs pazaudē pārliecību, bet ir vēlme šādus momentus aizvadīt sev patīkamā scenārijā
 • Ja liekas, ka neveiksmes atkārtojas, bet alksti pārtraukt šo apli un aizvietot to ar paša izvēlētiem notikumiem
 • Ja vienkārši vēlies attīstīties

KURSU SATURS? 

Tas nav korporatīvs vai akadēmisks, taču ar argumentētu un empīrisku pieredzi, lai Tu pilnveidotos. Kā var panākt, ka augsta spiediena situācijās izcelies? Kāds iekšējais dialogs raksturīgs mentāli spēcīgiem cilvēkiem? Kā panākt to, ka vecie ieradumi izzūd un to vietā nostiprinās jauni? Kāpēc uzskata, ka panākumi basketbolā (un daudzos citos sporta veidos) ir atkarīgi 80% apmērā no mentālās sagatavotības, nevis muskuļu lieluma vai kāju veiklības? Par to visu, kā arī virkni citu jautājumu arī runāsim. Kurss nav veidots, lai veiktu ārstnieciskas funkcijas. Kurss ir veidots, lai iedvesmotu un sniegtu zināšanas ar rīkiem indivīda pašattīstībai.

VAI TAS STRĀDĀ? 

Jā. Apvienojot šīs divas netaustāmās lietas – pārliecību un relaksēšanos – , ir iespēja nonākt pacilātā, atbrīvotā un stiprā stāvoklī. 

KAS UZSTĀSIES? 

Artūrs Raudziņš. Septiņus gadus (2012-2019) darbojies VEF Rīga basketbola kluba menedžmentā, palīdzot organizācijai izcelties Eiropas mērogā, kā arī dominēt pašmājās, kļūstot par vairākkārtējiem Latvijas čempioniem. Palīdzējis vairākiem profesionāliem basketbolistiem sasniegt savus mērķus. Izdevis iedvesmojošu literatūru, t.sk. sarakstījis pašattīstības grāmatu angļu valodā Basketball Blueprint: A Complete Guide to Master Your Skills (2021. gadā) 

KĀ NOTIEK KURSS? 

Videozvanā, 45 minūšu garumā. Lai būtu brīva klausīšanās, pēc katras no lekcijām saņemsi PDF failu ar konspektu, kā arī literatūras sarakstu tālākai attīstībai. 

CENA 

Viena lekcija: 150EUR (vienai personai), divas lekcijas: 200EUR (vienai personai).

Papildus literatūra