Kā uzrakstīt grāmatu (advancētais kurss)

Grāmatu var uzrakstīt viegli, radot lielisku literatūru. Taču grāmatas rakstīšana var pārvērsties arī par murgu ar iztērētu laiku un neeksistējošu rezultātu. Kurss veidots, lai Tu strādātu racionāli. Tas izdarāms, ja darbu iepriekš izplānosi veikt ar vislabākajiem paņēmieniem visīsākajā laikā.

Kurss norisinās individuāli, kurā topošajiem grāmatas izdevējiem tiek pasniegtas vajadzīgās zināšanas, knifi un paņēmieni efektīvam rakstīšanas un izdošanas procesiem, lai tiktu izdota pieprasīta, augstas kvalitātes grāmata.

Ko iegūsi?

  • Iemācīsies grāmatu rakstīt ar piemērotiem paņēmieniem
  • Uzzināsi, kā samazināt laika un enerģijas patēriņu grāmatas rakstīšanā, jo zināsi, kā to var darīt racionālāk
  • Prasmes un pamatus spēcīga, aizraujoša un enerģizējoša stāsta izveidē
  • Iemācīsies apiet tipiskās kļūdas

Kursa tēmas:

  • Kā organizēt tehniskos procesus – grāmatas maketēšanu un drukāšanu
  • Kā pārdot grāmatu? Mārketinga idejas

Kursa norise

1. nodarbība: 45 minūšu lekcija (klātienē Rīgā vai Zoom formātā)

Stāsta plānošana: kā apkopot rakstāmo informāciju un organizēt to?

Akcentu izvēle: kā izvēlēties stāsta kulmināciju? Kā izvēlēties akcentus, kas būs saistoši lasītājiem?

Aizraujošs teksts: Kā būvēt aizraujošu tekstu? Tehnikas

2. nodarbība: 45 minūšu lekcija (klātienē Rīgā vai Zoom formātā)

Tekstu pilnveidei: Kā radīt baudāmu valodu? Kā veikt teksta pieslīpēšanas darbus? Kā rediģēt tekstu?

Grāmatas noformēšana: gaumīga dizaina formula; fontu un fotogrāfiju psiholoģija

Grāmatas mārketings: kā pārdot grāmatu?

3. nodarbība: praktisks uzdevums

Uzrakstīt fragmentu par tēmu “Kāpēc mana grāmata būs hits” vienas A4 lapas garumā, izmantojot sniegtās vadlīnijas

Atsauksmes ar ieteikumiem

Apmācību ilgums:

3 nedēļas ar katru nodarbību pēc izvēlēta laika reizi nedēļā.

Advancētā kursa maksa:

450EUR (spēkā uz 07.06.2023)

Pieteikšanās

Rakstot uz arka@arkagroup.lv.

Palīdzēs grāmatas rakstīšanā

Mentālie treniņi

Patīkama atslābinājuma sajūta savienojumā ar augstu pārliecību pār saviem spēkiem? Jā, šāda stāvokļa sasniegšana ir iespējama. Divu lekciju garumā esam apkopojuši zināšanas par mentālo spēju attīstīšanu, lai veicinātu Tavu labsajūtu un dzīves kvalitāti. Mūsu mērķis ir saskalot Tavas smadzenes…tā, ka vairs neapšaubīsi sevi, bet uzdrīkstēsies diktēt savus notikumus. Īpaši izmantojam praksi no profesionālā sporta, kas adaptējama un izmantojama jebkurai dzīves situācijai. Tēmas: Pārliecība – Spiediens – Prāta noskaņošana – Likšana zemapziņai strādāt savā labā – Piemēri no profesionālā basketbola ar pamācību, kā tos adaptēt savām vajadzībām. Relaksēšanās – Fokuss – Iztēle – Iekšējais dialogs – Piemēri no profesionālā basketbola ar skaidrojumu, kā to pielietot savā dzīvē.

Pēc lekcijām iespēja turpināt darbu ar mums vai rīkoties paša(-s) spēkiem!

PĀRLIECĪBA + RELAKSĒŠANĀS: KĀPĒC DAŽIEM VIENMĒR IZDODAS?!

Pieņemt lēmumus ar pārliecību un relaksēti ieturēties pie izvēlētā kursa – ierasts, ka cilvēkiem ar šādu īpašību savienojumu parasti jebkas padodas apbrīnojami veiksmīgi. Tiek atrisināti trakākie rēbusi biznesā, izdodas ātri apgūt jaunas prasmes, kļūt par ballīšu dvēselēm. Un šie cilvēki to paveic, kaut arī nekur nav speciāli skolojušies, lai izkoptu savu uzvedību. Šie labākie bieži vien panākumus gūst neapzināti – vienkārši izdodas un viss.

Jā, tā var nodzīvot skaistu mūžu, taču reizēm dabas apdāvinātajiem uzrodas negaidīti pārbaudījumi, un viņi salūzt. Tā kā iepriekš dzīves spēles čempionu rīcība bijusi neapzināta – tēraudstipra ticība saviem spēkiem, spēja kombinēt koncentrēšanos ar atslābinātu prātu, pietiek ar pāris neapdomīgiem lēmumiem, lai izjauktu veiksmes formulu. Ja tas atgadās, šie labākie ir šokā un apjukumā, jo veiksmes formula patiesībā neeksistēja, bet gan tika veidota uz dullo – nu vairs nav ne jausmas, ko darīt.

KĀ ATVADĪTIES NO ŠAUBĀM?

Tie, kam spēja būt pārliecinātiem un piepildīt savas vēlmes ar patīkamu atslābinājumu nav bijusi tik dabīga. Katrs lēmums raisījis šaubas, kaut arī šo cilvēku spējas neliecina, ka viņi savu ieceri nevarētu īstenot. Bieži vien šādu cilvēku panākumus bremzējis viens netaustāms elements – tas, kas darās prātā. Ir gan viena forša ziņa. Šādiem cilvēkiem patiesībā ir iespējas paveikt vairāk, nekā naturāli talantīgajiem, par kuriem rakstīts iepriekšējā rindkopā, bet, izpildot vienu nosacījumu: sasniedzot apzinātu stāvokli un izprotot dzīves kopsakarības. Tas nozīmē patiesi izprast, kā darbojas prāts un kādas mentālās prasmes der attīstīt. Kad tas ir paveikts, tie, kam pārliecība par saviem spēkiem iepriekš lēkājusi augšā-lejā, iegūst spēju apzināti virzīt savas dzīves kuģi uz iecerēto galamērķi, nevis ļauties ārējām ietekmēm un maldīties pa okeānu. Tā ir ārkārtīgi spēcīga pozīcija. Lai to varētu sasniegt, ir izveidots šis divu lekciju cikls: ar mērķi pasniegt informāciju un pastāstīt par rīkiem, ar kuriem iespējams efektīvi attīstīt pārliecību pār saviem spēkiem, kā arī vienlaikus savus ikdienas darbus veikt relaksēt, ar baudu un neizdegot.

PRAKTISKĀ PIELIETOJAMAĪBA

Lekcijās apskatītie izaugsmes rīki balstīti uz teorētisko, gan praktisko pusi, īpašu akcentu veltot zināšanām no profesionālā basketbola, jo tajā gan pārliecība, gan relaksēšanās tiek pārbaudīta paaugstināta spiediena apstākļos. Lekcijās aplūkotie piemēri būs iedvesmojoši, reizēm arī humoristiski, bet pats svarīgākais, ka tie ir īsti. Un, ļoti iespējams, tas, par ko runāsim, palīdzēs Tev pacelt savas mentālās spējas augstākā līmenī. Pēc kursa būs patīkams nogurums: daudz informācijas, bet arī motivācija īstenot sirds dziļākās vēlmes. Lekcija #1: Pārliecība Spiediens, Prāta noskaņošana, Likšana zemapziņai strādāt savā labā, Piemēri no profesionālā basketbola ar pamācību, kā tos adaptēt savām vajadzībām. Lekcija #2: Relaksēšanās Fokuss, Iztēle, Iekšējais dialogs, Piemēri no profesionālā basketbola ar skaidrojumu, kā to pielietot savā dzīvē.

KAM NODERĒS?

Ja ceļā uz saviem mērķiem – kā personīgajā, tā profesionālajā karjerā – ir bijusi vēlme padoties, bet patiesībā gribas tos sasniegt, Ja atbildīgās dzīves situācijās reizēs pazaudē pārliecību, bet ir vēlme šādus momentus aizvadīt sev patīkamā scenārijā, Ja liekas, ka neveiksmes atkārtojas, bet alksti pārtraukt šo apli un aizvietot to ar paša izvēlētiem notikumiem, Ja vienkārši vēlies attīstīties. KĀDS IR

KURSU SATURS?

Tas nav korporatīvs vai akadēmisks, taču ar argumentētu un empīrisku pieredzi, lai Tu pilnveidotos. Kā var panākt, ka augsta spiediena situācijās izcelies? Kāds iekšējais dialogs raksturīgs mentāli spēcīgiem cilvēkiem? Kā panākt to, ka vecie ieradumi izzūd un to vietā nostiprinās jauni? Kāpēc uzskata, ka panākumi basketbolā (un daudzos citos sporta veidos) ir atkarīgi 80% apmērā no mentālās sagatavotības, nevis muskuļu lieluma vai kāju veiklības? Par to visu, kā arī virkni citu jautājumu arī runāsim. Kurss nav veidots, lai veiktu ārstnieciskas funkcijas. Kurss ir veidots, lai iedvesmotu un sniegtu zināšanas ar rīkiem indivīda pašattīstībai.

VAI TAS STRĀDĀ?

Jā. Apvienojot šīs divas netaustāmās lietas – pārliecību un relaksēšanos – , ir iespēja nonākt pacilātā, atbrīvotā un stiprā stāvoklī.

KAS UZSTĀSIES?

Artūrs Raudziņš Septiņus gadus (2012-2019) darbojies VEF Rīga basketbola kluba menedžmentā, palīdzot organizācijai izcelties Eiropas mērogā, kā arī dominēt pašmājās, kļūstot par vairākkārtējiem Latvijas čempioniem. Palīdzējis vairākiem profesionāliem basketbolistiem sasniegt savus mērķus. Izdevis iedvesmojošu literatūru, t.sk. sarakstījis pašattīstības grāmatu angļu valodā Basketball Blueprint: A Complete Guide to Master Your Skills (2021. gadā)

KĀ NOTIEK KURSS?

Zoom platformā 45 minūšu garumā. Lai būtu brīva klausīšanās un nebūtu sajūta, ka nemitīgi palaid garām būtiskas nianses, jo nespēj pagūt tik ātri pierakstīt, pēc katras no lekcijām saņemsi PDF failu ar konspektu, kā arī literatūras sarakstu tālākai attīstībai.

CENA

Viena lekcija: 150EUR (vienai personai), divas lekcijas: 200EUR (vienai personai)

Pēc lekciju cikla noslēguma dalībniekiem būs iespēja pieteikties arī uz advancēto apmācību, iegūstot prioritāru kārtību uz ātrāku sadarbības sākšanu. Advancētajā kursā Tev būs iespēja saņemt personalizētu apmācību (1-pret-1 sesijas), kā arī katru mēnesi saņemt pielāgotu programmu, lai īstenu savus plānus.

Papildus literatūra