Jurists būs sabiedrotais

Priekš kam vajadzīgs jurists? Lai bizness ritētu gludi un neatgadītos moments: “BĀC, aizmirsu, nepadomāju…”

Brīvi pieejamie resursi internetā vēl nenozīmē zināšanas, kā šo informāciju piemērot un izmantot konkrētos gadījumos. Atverot Latvijas Vēstnesi vai likumi.lv, ir viegli apmaldīties vai palaist garām kādu svarīgu dokumentu.

Viens risinājums ir pašam piedalīties apmācībās un semināros, tādējādi radot izpratni par jurisprudenci. Vai arī vari paprasīt, lai to izdara Tavā vietā. Efektīvāks droši vien būs otrais variants, jo parēķini, ko varētu izdarīt tajā laikā, kamēr buries pa dokumentiem, cenšoties izprast likumdošanas sistēmu.

Kāpēc divas papildus speciālās nozares?

ARKA Group ir īpaša ar to, ka juridiskajā frontē piedāvā arī divas speciālās nozares – sportu un tūrismu.

Nav forši, ja paliec bez apsolītā pakalpojuma no kādas aviokompānjas vai arī radušās domstarpības, ja ir saistība ar lielo sportu. Tādēļ papildus vispārīgajiem tiesību jautājumiem kā nišas pakalpojumu esam attīstījuši sporta tiesības un tūrisma tiesības. Šīs nozares ir specifiskas, kur nepieciešamas zināšanas, kā arī pieredze.

Sporta tiesības ir specifiska nozare, kurā valda savi īpašie noteikumi. Starptautiskā Olimpiskā komiteja un Pasaules antidopinga aģentūra ar saviem globālajiem noteikumiem, kuriem līdzīgu nav citās nozarēs. Speciālā sporta šķīrējtiesa – Šveices CAS, kuras jurisdikcijai pakļaujas teju visas pasaules sporta organizācijas.

Tūrisma tiesības ir ar speciāliem likumiem un noteikumiem apaugusi nozare, kur Eiropas Savienība cenšas ieviest kārtību. Tikmēr arī katras nacionālās valsts likumos ir ļoti daudz juridisku jautājumu, kas attiecas uz tūristiem un tūrisma aģentūrām, aviokompānijām, pārvadātājiem, aģentiem, utt.

Ja kādreiz rodas vajadzība specifiskajās sporta vai tūrisma tiesībās, tagad zini kurp vērsties. 😉

P.S. Atceries, ka profesionāls jurists var apsolīt izdarīt tikai to, kas ir iespējams un ir likumīgs; tajā pašā laikā ar to var būt gana, lai Tava uzņēmuma darbība norisētu gludi.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *